sobota, 24 stycznia 2015

Sebastian Skrobol - „Welcome to my fairytale”

Niestety z wielkim opóźnieniem, ale mimo wszystko prezentujemy kilka zdjęć z wystawy Sebastiana Skrobola w leśnickim Zamku.
Wystawa miała miejsce od 21 listopada 2014 do 6 stycznia 2015, a wernisaż odbył się 29 listopada.

Za  stroną CK Zamek:
Sebastian Skrobol - wrocławski rysownik. Wielokrotnie wyróżniany na konkursach za krótkie formy komiksowe m.in. za „Island of Hope” „Ghost Kids, The Mash”. Najczęściej pracuje w duecie ze znakomitymi scenarzystami: Denisem Wojdą i Bartkiem Sztyborem. Pracuje przy produkcji grafik do gier. Zdobywca stypendium Gildii. Artysta świeżo po premierze swojego pierwszego solowego albumu „Quiet little melody“.

Sebastian Skrobol tworzy komiksy bajkowo-mroczne w stylistyce, która jest wypadkową jego fascynacji muzycznych, literackich i filmowych. Z komików autora bije fascynacja twórczością Mika Mignoli czy książkami H.P. Lovecrafta.

Autor doskonale opanował niełatwą sztukę tworzenia niemych komiksów prowadząc czytelnika przez historie w sposób jasny i czytelny. Wystawa będzie prezentowała zarówno oryginalne szkice jak i wydruki prac tego młodego artysty. Zaprezentujemy jaką drogę odbywa twór artysty od zwykłej kartki papieru aż  po ostateczny wydruk. Pokażemy kilka najlepszych shortów, ilustracji i projektów, w których Sebastian brał udział. Duży nacisk kładziemy jednak na prezentacje jego najnowszego solowego projektu - albumu „Quiet little melody“.  
Strona Sebastiana Skrobola - http://www.skrobol.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz