piątek, 6 marca 2015

Tańcz i twórz ze mną mamo!!

W ramach mikrograntów ESK2016 "Stabłowickie Mamuśki" zgłosiły swój projekt.
Zagłosujmy i pomóżmy w jego realizacji!

Projekt nr 227:
http://www.wroclaw.pl/mikrogranty/glosowanie
Opis na stronie miejskiej.
Strona wydarzenia na FB.

Jesteśmy nieformalną grupą mam zamieszkujących osiedla Stabłowic oraz Pracz Odrzańskich. Ze względu na nowe osiedla powstające na tym terenie zamieszkałe przez młode pary z małymi dziećmi pojawiła się potrzeba wspólnego kontaktu. Udało nam się zorganizować ponad 260 mam które spotykają się wspólnie na spacerach oraz u siebie w domach. Tym samym, aby wzmocnić więzi sąsiedzkie oraz jeszcze mocniej zaangażować społeczność mam we wspólne działanie, chciałybyśmy zorganizować warsztaty dla nas oraz naszych dzieci w wieku od 4 m do 2 lat. Zajęcia poprzez wspólna pracę oraz zabawę twórczą zbliżyły by jeszcze większą liczbę mam. Zajęcia miałyby bardzo prostą formułę. Dwa razy w tygodniu spotykałybyśmy się wraz z naszymi dziećmi na ćwiczeniach tanecznych, gdzie poprzez wspólne ćwiczenia mamy szybciej wracałyby do formy po ciąży, a dzieci od najwcześniejszych miesięcy mogłyby przebywać ze swoimi rówieśnikami. Raz w tygodniu odbywałyby sie zajęcia twórczo-sensoryczne dla dzieci w wieku od 4m-12m oraz od 12m-2lat. W jednym tygodniu zajęcia miałaby jedna grupa, a w następnym kolejna. Reasumując w tygodniu odbywałyby się 3 spotkania mam z dziećmi w ramach projektu. Podsumowaniem "Tańcz i twórz ze mną mamo!" byłoby wspólne spotkanie przy muzyce oraz wspólnej zabawie, gdzie wystawione zostaną zabawne zdjęcia wykonane podczas wspólnych warsztatów. Zdjęcia pozostaną na stałe w J&D Studio. Podczas trwania projektu będzie prowadzony fun page z bieżącymi informacjami.
Jako grupa nieformalna "Stabłowicke mamuśki" chcemy zintegrować jak największą ilość mam z naszej okolicy. Mieszkamy na nowych osiedlach gdzie ludzie potrzebują kontaktu z sąsiadem. W szczególności młode mamy spragnione są kontaktu z innymi mamami. Wspólne spędzanie czasu wielokrotnie pomaga w trudniejszych chwilach macierzyństwa i daje poczucie wspólnoty. Spotkania w takiej formie spowodowałyby że mamy chętniej będa wychodzić z domów i wraz z dziećmi zrobią coś również dla siebie. Wrocław to miast dla ludzi kochających życie i sztukę. My od najmłodszych lat chcemy aktywizować dzieci oraz ich mamy do działania. Zależy nam, aby nasza dzielnica była wspólnotą ludzi, którzy lubią spędzać z sobą czas.
Kwotę 5 tys.zł wydamy na:-materiały plastyczne do zajęć twórczych-chustę animacyjną-tunel animacyjny tęczowy-wydruk zdjęć na zakończenie projektu-wydruk plakatów informujących o projekcie-dwie płyty z muzyką do zajęć tanecznych-wynagrodzenie dla osób prowadzących zajęcia
Naszym partnerem jest J&D Fitness Dance Studio który udzieli nam za darmo sali do zajęć zarówno twórczo-edukacyjnych jak i tanecznych. Prowadzenie fun paga, projekt plakatu informującego o projekcie, robienie zdjęć na każdych zajęciach również będzie wykonywane w formie wolontariatu.

2 komentarze:

  1. Witam, również mieszkam na Stabłowicach i nie słyszałam o Waszej grupie Drogie Mamy, a chętnie bym dołączyła. Dodam, że jestem praktykiem w prowadzeniu zajęć kreatywnych z dziećmi i realizowałam podobne projekty.Jeżeli mogłabym pomóc proszę o kontakt na maila kontakt@ebydeby.pl pozdrawiam Kamila

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę spróbować pod tym linkiem: https://www.facebook.com/groups/596945370432158/?fref=ts

    Pzdr.

    OdpowiedzUsuń