sobota, 23 maja 2015

Trakcje - wystawa Daniela Chmielewskiego w CK Zamek

Za CK Zamek:

Prace prezentowane na wystawie będą obracać się wokół tematów najważniejszych w twórczości autora: pracy jako procesu bez początku i końca, czasu i pamiętania i komunikacji międzyludzkiej (głównie przez pryzmat psychopatologii).

Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi oryginalne plansze z komiksu „Zapętlenie”, cykl portretów pamięciowych czy rysunków nienarysowanych. Pojawią się również instalacje oraz scenariusze, które odsłaniają proces myślenia i są często ciekawszym artefaktem niż skończony komiks wykonany według znanych kompozycyjnie zasad.

Daniel Chmielewski - absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów komiksowych "Zostawiając powidok wibrującej czerni", "Zapętlenie", scenarzysta „Podglądu”, narysowanego przez Marcina Podolca, który w ostatnim czasie został sprzedany francuskiemu wydawnictwu La Boîte Ă Bulles. Krótkie formy, głównie eseistyczne i autobiograficzne, publikuje na blogu "Pub pod Picadorem". Obecnie rysuje komiks do scenariusza psychiatry, Katarzyny Szaulińskiej, który ma
zachęcać młodzież gimnazjalną z depresją do zgłoszenia się do poradni.

Mieszka na warszawskiej Pradze z żoną Olgą Wróbel i córką Gretą.

Blog autora: http://pubpodpicadorem.blogspot.com/
Komiksy autora publikowane w małej kulturze współczesnej:
http://malakulturawspolczesna.org/tag/daniel-chmielewski/
Wystawa będzie czynna do 30.05.2015.
Oczywiście zachęcam do wizyty w CK Zamek.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz