środa, 23 grudnia 2015

Mój zielony dom

Zdjęcia już trochę przeleżały, ale udało się wrócić do tematu.
SP nr 22 przy ul. Stabłowickiej bierze udział w programie "Mój zielony dom".

Cytując stronę szkoły:
Na terenie Szkoły Podstawowej Nr 22 we Wrocławiu i Zespołu Szkół Nr 24 w Leśnicy powstały przyrodnicze ścieżki edukacyjne. “Wykorzystaliśmy przyszkolne zagajniki, wzbogaciliśmy je florystycznie i wyposażyliśmy w tematyczne tablice dydaktyczne. Wszystko po to, by nasze zielone ścieżki umożliwiały uczniom poznanie świata w jego złożoności, wspomagały samodzielność uczenia się, rozbudzały ciekawość poznawczą i zachęcały do ochrony przyrody.” – mówi kierownik projektu „Mój zielony DOM”, Joanna Handziak-Buczko z Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu, realizatora projektu z ramienia Wydziału Edukacji Gminy Wrocław.

Na ścieżkach znajdziemy piękne tablice przyrodnicze i gry edukacyjne, które pozwolą nam lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę. Jak rozpoznać gatunki drzew iglastych, które owady są pożyteczne, a które szkodliwe, w jaki sposób zwierzęta zaznaczają swoją obecność (...) – między innymi takie informacje czekają na zwiedzających. Nie zabrakło również zagadnień z ochrony przyrody – o utylizacji śmieci, o roślinach chronionych w Polsce czy źródłach zanieczyszczeń środowiska.

“Chcemy kształtować postawę proekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Niewątpliwie zadbane, zielone i oznaczone szkolne place nam w tym pomogą. To pierwszy krok. Edukacja ekologiczna zaczyna się od naszego najbliższego otoczenia. Warto je poznać i zrozumieć.“ – wyjaśnia Dyrektorka Zespołu Szkół Nr 24 we Wrocławiu Małgorzata Szafoni-Chorbińska, współautorka projektu.

Ścieżka jest naprawdę ciekawa, zapraszam na spacer na Pracze, mam nadzieję, że w czasie świąt będzie to dobry cel rodzinnej wycieczki.
Na zachętę kilka zdjęć jeszcze w letnim klimacie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz