piątek, 21 października 2016

Co dalej z Wojanowską?

Cytuję za Gazetą Leśnicką:

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planowanym remoncie ul. Wojanowskiej. Ma ona zostać przedłużona do ul. Fieldorfa, co zagwarantuje mieszkańcom osiedla alternatywną trasę, a wszystkim odwiedzającym pobliski szpital wojewódzki, da możliwość wyjazdu w kierunku Wrocławia przez Maślice (a nie jak do tej pory, tylko na zakorkowaną ul. Kosmonautów). Przebudowa drogi miała rozpocząć się już kilka miesięcy temu. Niestety właściwe prace zaczęły się opóźniać przez brak kompletnej dokumentacji, pozwalającej rozpocząć faktyczną budowę na tym terenie. Robotnicy zdołali jednak wykonać póki co wszystkie prace przygotowawcze, jak np. uporządkowanie terenu, czy oczyszczenie gruntu i zieleni.
Znany jest nowy termin planowego zakończenia przebudowy ul. Wojanowskiej. To czerwiec 2017 r. Jeśli uda się dotrzymać tego terminu, kierowcy pojadą nową trasą najprawdopodobniej zaraz po wakacjach, kiedy inwestycja przejdzie oficjalny odbiór.
Przedłużenie ul. Wojanowskiej jest jednym z głównych założeń koncepcji zatytułowanej roboczo „Stałbowice Ogrodowe”. W jej myśl ul. Wojanowska ma się stać tzw. „zieloną arterią”, głównym szlakiem komunikacyjnym nowego osiedla na Stabłowicach, o wysokich walorach estetycznych. W przyszłości ma tamtędy zacząć kursować nowa linia autobusowa, a samo osiedle stać się ważnym punktem zachodniej części miasta, z licznymi usługami i własnym rynkiem. Jednak jak podkreślają urzędnicy, warunkiem wdrożenia stabłowickiej koncepcji jest przede wszystkim ukończenie budowy ul. Wojanowskiej.
Jeśli chodzi o plany wybiegające dalej w przyszłość, mówi się również o powstaniu Alei Stabłowickiej. Miałaby ona połączyć ul. Kosmonautów z ul. Graniczną na wysokości nowego szpitala wojewódzkiego. Póki co rozpisano przetarg na tę inwestycję, a prace będą mogły ruszyć najwcześniej w 2018 r., pod warunkiem wyłonienia konkretnego projektu.
Czy nowa ulica Wojanowska cokolwiek zmieni i rzeczywiście ułatwi codzienne dojazdy wrocławianom? Zdania mieszkańców są mocno podzielone. Przeważają pesymistyczne głosy osób, które wątpią w realne zmniejszenie się korków. Budowa oznacza też tymczasowy chaos i utrudnienia w ruchu. W tej chwili nie pozostaje jednak nic innego, jak cierpliwie poczekać na koniec inwestycji i sprawiedliwie ocenić jej efekt po zakończeniu prac. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz